Zelta lauks Igaunijā 2013

2013. gada sezona Latvijas lauksaimniekiem, šķiet, vienmēr paliks atmiņā kā savdabīga, kas lika dzīvot un strādāt bez pavasarim pierastajiem laika apstākļiem un darbiem. Visi pavasarī iecerētie darbi tika sadalīti starp vēlo ziemu un agro vasaru, kā rezultātā izpalika arī lēnā un laicīgā gatavošanās Zelta lauks Latvijā 2013. gada konkursam. Brīdī, kad konkursa komisijai vajadzēja braukt laukus lūkot, rapši jau ziedēja pilnā plaukumā. Tieši tāpēc tika pieņemts lēmums nopietni gatavoties nākamajam cēlienam, ieviešot kādas korekcijas konkursa plānošanā, organizēšanā un pašā norisē.

Pirms konkursa Zelta lauks Latvijā piektās sezonas izsludināšanas daļa konkursa organizatoru 2013. gada decembrī apmeklēja Igaunijas konkursa Zelta lauks noslēguma pasākumu Rakveres gaļas kombinātā. Noslēguma pasākumā bija gara un tiešām nopietna semināra daļa, kurā konkursa sponsori un sadarbības partneri (Igaunijā tā bija jau 9. konkursa sezona) ne tikai sveica konkursa uzvarētājus, bet arī analizēja visu 16 dalībsaimniecību gūtos rezultātus rapšu (ziemas un vasaras), rudzu, miežu un kviešu (ziemas un vasaras) laukos.

Konkursa uzvarētāji:
Vasaras rapši 3.6 t/ha, Kaido Kirst (Nuudi talu FIE), Sāremā reģions.
Ziemas rapši 5.3 t/ha, Urmas Uustalu (Pae Farmer), Raplamaa reģions.
Rudzi 6.0 t/ha, Andrus Reila (Setra Mõis), Tartumaa reģions.
Mieži 7.5 t/ha, Erki Oidermaa (Erki Oidermaa FIE), Põlvamaa reģions.
Kvieši 8.5 t/ha, Margus Lepp (Voore Farm OÜ), Lääne-Virumaa reģions.

Sveicam visus konkursa dalībniekus un jo īpaši pašus, pašus labākos!!!

Lai arī Igaunijas konkursa noslēguma pasākums atšķīrās par mums pierastā (noteikti daudziem tā bija pirmā iespēja klātienē redzēt gaļas kombināta ikdienas darbu), tas mūs, konkursa organizatorus, iedvesmoja uz pārdomām, kas mūsu konkursā būtu nepieciešams, lai tas taptu vēl profesionālāks, pievilcīgāks un dalībniekiem – izglītojošāks.

Tieši tāpēc aicinām saimniecības, kuras audzē ziemas rapšus, kviešus un – jaunums konkursa nolikumā – lauka pupas (vismaz divus kultūraugus), līdz 2104. gada 5. martam pieteikt saimniecības dalību konkursa 2014. gada sezonā! Gaidām pieteikumus no visas Latvijas. Pilnu konkursa nolikumu un pārējo dokumentāciju varat atrast www.flla.lv un konkursa organizatoru mājas lapās!