Valsts prezidents piedalīsies starptautiskās izstādes „Zaļā nedēļa 2015” atklāšanā Berlīnē

AVOTS: LR Prezidenta kanceleja

2014. gada 1.aprīlī, tiekoties ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu, Valsts prezidents Andris Bērziņš apliecināja, ka 2015. gada janvārī ir gatavs piedalīties pasaules lielākās lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstādes „Zaļā nedēļa” atklāšanā Berlīnē, kur Latvijai pienākas augstais – partnervalsts – statuss.

Valsts prezidents tikšanās laikā uzsvēra, ka starptautiskajai izstādei ir rūpīgi jāsāk gatavoties jau šobrīd, un pauda arī savu apņēmību aktīvi iesaistīties sagatavošanas darbā.

Partnervalsts statuss izstādes norisē ieviests kopš 2004. gada. Tas dod iespēju prezentēt savu valsti arī kultūras un politiskajā aspektā, veicinot tirdzniecības sakaru veidošanu, kā arī, sekmējot politisko lēmumu pieņemšanu gan Eiropas Savienībā, gan citās sadarbības valstīs.
Zemkopības ministrs uzsvēra, ka, Latvijas kā izstādes partnervalsts statuss un arī mūsu valsts prezidentūra Eiropas Savienības Padomē, 2015. gadā Latvijai pavērs daudz plašākas iespējas reprezentēt sevi starptautiski un tas ir jāņem vērā jau tagad.
Partnervalsts tradicionāli „Zaļajā nedēļā” prezentē savu valsti ar tematisku stendu. Plānots, ka Latvijas stends būs 500 kvadrātmetrus liels.
2015. gadā, kad izstāde „Zaļā nedēļa” svinēs savu 80.pastāvēšanas gadadienu, Latvija tajā piedalīsies 20.reizi. Ik gadu starptautiskajā izstādē aktīvi piedalās Latvijas uzņēmēji, zemkopības ministrs un lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas.