Latvijas uzņēmumiem plaša pārstāvniecība starptautiskajā izstādē „Zaļā nedēļa” Berlīnē

FLLA pēc ZM informācijas, FOTO: ZM

FOTOGALERIJA

Ceturtdien, 15. janvārī, Berlīnē (Vācijā) atklāta Starptautiskā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstāde „Zaļā nedēļa”. Latvija 2015. gadā ir šīs izstādes partnervalsts. Šā gada Berlīnes „Zaļajā nedēļā” piedalās vairāk nekā simts Latvijas uzņēmumu, saimniecību un organizāciju, kas plaši pārstāv gan Latvijas pārtikas produktu ražošanu, gan tūrismu un mežsaimniecību.

„Esmu gandarīts, ka izstādē ir plaši pārstāvēti visdažādākie Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumi. Ir ļoti svarīgi tik lielā starptautiskā auditorijā – Berlīnes izstādē „Zaļā nedēļa” – demonstrēt Latvijā ražotās daudzveidīgās un kvalitatīvās pārtikas produkcijas un koksnes izstrādājumu plašo klāstu. Pateicoties gudrai un ilgtspējīgai lauksaimniecībai, veiksmīgai meža un zivsaimniecības nozaru politikai un darbībai, gala patērētāji no Latvijas ražotājiem saņem kvalitatīvus produktus,” uzsvēra zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

„Latvijai kā Berlīnes „Zaļās nedēļas” partnervalstij izstādes laikā ir pievērsta īpaša uzmanība. Izstāde „Zaļā nedēļa” Latvijai ir laba iespēja turpināt iepazīstināt pasauli ar mūsu valstī ražoto pārtikas produkciju un atpūtas iespējām laukos, demonstrēt plašai starptautiskai publikai, ka Latvija ir skaista un viesmīlīga zeme,” atklājot izstādi, sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Izstāde „Zaļā nedēļa” Berlīnē ir pasaules lielākā un nozīmīgākā lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstāde, šogad tā notiek no 16. līdz 25. janvārim. Izstādi „Zaļā nedēļa” 2014. gadā kopumā apmeklēja gandrīz pusmiljons interesentu. „Zaļās nedēļas” laikā Berlīnē notiek daudzi politiski un profesionāli starptautiski pasākumi ministru un nozaru ekspertu līmenī. Berlīnes „Zaļajai nedēļai” 2015. gadā ir 80. jubileja. Savukārt Latvija 2015. gadā „Zaļajā nedēļā” ar savu stendu piedalās jau 20. reizi.

Katru gadu Vācija izstādei „Zaļā nedēļa” izvēlas vienu partnervalsti, kas palīdz izstādes rīkotājiem SIA „Messe Berlin” izstādes organizēšanā. „Zaļās nedēļas” partnervalsts statusu 2015. gadā ieguva Latvija.