Latvijas stends starptautiskajā izstādē „Zaļā nedēļa” Berlīnē

FLLA pēc ZM informācijas, FOTO: ZM

FOTOGALERIJA

Piektdien, 16. janvārī, Berlīnes Starptautiskajā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādē „Zaļā nedēļa” tika atklāts Latvijas stends. Latvijas stenda atklāšanā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs uzsvēra, kaLatvijas kā izstādes „Zaļā nedēļa” partnervalsts vadmotīvs ir „Izbaudi Latviju nesteidzoties”, kas raksturo Latviju kā vienu no zaļākajām valstīm pasaulē un aicina ikvienu samazināt dzīves tempu, apstāties un izbaudīt nesteidzīgu atpūtu. Latvija izstādē tiek popularizēta kā valsts, kurā ir mūsdienīgas, spēcīgas un ilgtspējīgas lauksaimniecības un pārtikas produktu ražošanas nozares, kā arī daudzveidīgas tūrisma iespējas.

„Ļaudis, kuri jau ir bijuši Latvijā, apliecinās, ka Latvija ir viesmīlīga un skaista valsts. Pie mums ir brīnišķīga, cilvēka maz ietekmēta daba. Pateicoties gudrai un ilgtspējīgai lauksaimniecībai, veiksmīgai meža un zivsaimniecības nozaru politikai un darbībai, gala patērētāji no ražotājiem saņem drošus un kvalitatīvus produktus. Turklāt Latvija ir arī viena no atzītākajiem zaļā tūrisma galamērķiem pasaulē. Man nav ne mazāko šaubu, ka Latvijas stends šeit – „Zaļajā nedēļā” – kļūs par daudzu izstādes apmeklētāju durvīm uz mūsu skaisto zemi – Latviju,” atklājot Latvijas stendu „Zaļajā nedēļā”, sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Izstādes „Zaļā nedēļa” partnervalsts ar sevi tradicionāli iepazīstina nacionālajā kopstendā, demonstrējot un piedāvājot iepazīt tās uzņēmumos ražoto produkciju. Latvijas kopstendu 2015. gada „Zaļajā nedēļā” veido pieci tematiskie bloki.

Pļava – graudaugu, piena un gaļas nozares produktu prezentēšana, degustēšana un tirgošana; 17. janvārī stendā tiks atklāts „Baltijas jūras kulinārijas ceļš”, kurā piedalīsies deviņas Baltijas jūras reģiona valstis ar savu produktu prezentāciju un degustēšanu.

Amatniecība – Latvijas amatnieku izstrādājumu prezentēšana un tirgošana, iespēja apmeklētājiem iesaistīties praktiskās darbībās – audekla aušanā, karošu grebšanā un klūdziņu pīšanā.

Ēdināšana – izstādes apmeklētājus visās izstādes dienās ēdina bistro „Lido”, uz skatuves uzstājas postfolkloras grupa „Rikši”. Tūrisms – piedalās un par stenda aktivitātēm rūpējas Latvijas Lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs”, Latvijas Banka, valsts akciju sabiedrība „Latvijas Pasts” un lidsabiedrība „Air Baltic”.

Pieņemšanas mājā notiek oficiālas tikšanās amatpersonām un nozaru speciālistiem. Dārzs un drava – dārzkopības un biškopības produkcijas prezentēšana un tirdzniecība. Zivju sēta – zivsaimniecības produktu (šprotes, nēģi) prezentēšana un tirgošana.

Mežs – Latvijas kokrūpnieku un mežsaimnieku produkciju un pakalpojumu prezentēšana, kā arī dažādas aktivitātes lieliem un maziem izstādes apmeklētājiem.

Latvija 2015. gadā ir izstādes “Zaļā nedēļa” partnervalsts, un Latvijai kā Berlīnes „Zaļās nedēļas” partnervalstij izstādes laikā ir pievērsta īpaša uzmanība. Izstāde “Zaļā nedēļa” Berlīnē Latvijai ir laba iespēja turpināt iepazīstināt pasauli ar mūsu valstī ražoto pārtikas produkciju un atpūtas iespējām laukos, demonstrēt plašai starptautiskai publikai, ka Latvija ir skaista un viesmīlīga zeme.

Starptautiskā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstāde “Zaļā nedēļa” Berlīnē (Vācijā) ir pasaules lielākā un nozīmīgākā lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstāde, kura 2015. gadā notiek jau 80. reizi. Savukārt Latvija 2015. gadā izstādē ar savu stendu piedalās jau 20. gadu. Izstāde „Zaļā nedēļa” Berlīnē 2015. gadā notiek no 16. līdz 25. janvārim.