Latvijas stendā izstādē „Zaļā nedēļa” Baltijas jūras valstu produktu degustācija

FLLA pēc ZM informācijas.

FOTOGALERIJA

Sestdien, 17. janvārī, Latvijas stendā starptautiskajā izstādē „Zaļā nedēļa” Berlīnē tika atklāta Baltijas jūras valstu tradicionālo produktu degustācija, kas tapa Baltijas un Ziemeļeiropas projekta „Baltijas jūras kulinārais ceļš” ietvaros. Tādejādi starptautiskās izstādes „Zaļā nedēļa” viesiem Latvijas stenda apmeklēšana kļuva vēl interesantāka un jauniem atklājumiem bagātāka.

Projektā „Baltijas jūras kulinārais ceļš” ir iesaistītas deviņas Baltijas jūras reģiona valstis – Norvēģija, Zviedrija, Somija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Vācija un Dānija, kas ir apvienojušas spēkus, lai Vācijas un citu valstu ļaudīm stāstītu par bagātajām kulinārajām tradīcijām Baltijas jūras reģionā.

„Neraugoties uz to, ka ap Baltijas jūru dzīvo daudzas nācijas ar dažādām kulinārijas tradīcijām, tomēr daudzi ēdieni un produkti tām ir līdzīgi. Tā ir gan rudzu maize, siļķe, un alus, gan kartupeļi, sviests, kāposti, dilles, degvīns, ogas, šprotes, kūpinājumi, biezpiens un marinēti gurķi. Tie ir produkti, kas mums visiem tik ļoti garšo, kas dod mums spēku aktīvi darboties un uzturēt možu garu. Aicinu ikvienu izstādes „Zaļā nedēļa” viesi apmeklēt Latvijas stendu un izbaudīt tikai Baltijas jūras reģiona valstīs sastopamās nenovērtējamās garšas kvalitātes,” Baltijas jūras valstu produktu degustācijas atklāšanā uzsvēra zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Latvija šajā degustācijā izstādes apmeklētājiem piedāvā brieža gaļas desiņas, rudzu rupjmaizi, medu, šprotes, alu, cidoniju sulu, dzērvenes un citus Latvijas tradicionālos gardumus.

Jau ziņots, ka Latvija šogad ir Berlīnes izstādes „Zaļā nedēļa” partnervalsts un mūsu valsti izstādē pārstāv vairāk nekā simts Latvijas uzņēmumu, organizāciju un saimniecību. Latvijai kā Berlīnes „Zaļās nedēļas” partnervalstij izstādes laikā ir pievērsta īpaša uzmanība. Berlīnes „Zaļā nedēļa” Latvijai ir laba iespēja turpināt iepazīstināt pasauli ar mūsu valstī ražoto pārtikas produkciju un atpūtas iespējām laukos, demonstrēt plašai starptautiskai publikai, ka Latvija ir skaista un viesmīlīga zeme. Izstāde „Zaļā nedēļa” Berlīnē 2015. gadā notiek no 16. līdz 25. janvārim.