Konkurss “Zelta lauks 2021” ir klāt!

Pēc ilgāka pārtraukuma atkal pilnā sparā uzsākušies “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” organizētā konkursa “Zelta lauks” labākā kviešu un rapšu lauka meklējumi! Šoreiz konkursam pieteikušās 24 saimniecības no Vidzemes, Latgales, Zemgales un Kurzemes. Saimniecības tiks vērtētas divās kategorijās – saimniecības no 25 līdz 500 ha un virs 500 ha.

Lai godīgi izvērtētu konkursa rezultātus un noteiktu uzvarētājus, izveidota komisija – pa vienam pārstāvim (jaunās paaudzes zemniekam) no katra novada. Komisijas sastāvā ir Zane Daugule (Vidzeme), Mārtiņš Vaļko (Kurzeme), Pāvils Kveders (Latgale) un Kaspars Antipins (Zemgale).

Maijā tika apmeklētas visas saimniecības, novērtēti to lauki un fiksēti pirmie mērījumi. Galvenais secinājums – lauku potenciāls ir augsts!

Šogad “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībaikonkursa “Zelta lauks Latvijā 2021” dalībniekiem sarūpējis arī konkursu bērniem, kurā pieteikto saimniecību jaunākās atvases – nākamā lauksaimnieku paaudze – var parādiet savas dārznieku dotības audzējot saulespuķes un ķirbjus. Konkursa noslēgumā tiks noskaidrots garākās saulespuķes un smagākā ķirbja īpašnieks.

Sēklas konkursantiem sagādājis “Agrimatco Latvia”.

Konkursā piedalās Markuss no z/s “Sprīdīši“, Artūrs no SIA “Gravas”, divgadīgā mantiniece no z/s “Saulīte”, jaunā dārzniece Adele no z/s “Ķērpji”, jaunā dārzniece no z/s “Beķer”, Roberts no z/sArāji”, jaunā paaudze no z/s “Šuriks” un jaunais dārznieks no SIA “Zirnaites”.