Informēs par Latvijas kā partnervalsts dalību starptautiskajā izstādē “Zaļā nedēļa” Berlīnē

FLLA pēc ZM informācijas.

Plašsaziņas līdzekļu žurnālisti trešdien, 7. janvārī, pulksten 12.00, ir aicināti uz zemkopības ministra Jāņa Dūklava preses konferenci, kurā informēs par Latvijas kā partnervalsts dalību Starptautiskajā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādē “Zaļā nedēļa” Berlīnē, Vācijā. Preses konference notiks Zemkopības ministrijas 23. stāva Konferenču zālē, Republikas laukumā 2, Rīgā.

Preses konferencē piedalīsies: zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, nodibinājuma “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš, kā arī Latvijas pārtikas ražošanas un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu SIA “NP Foods” (AS “Laima”, AS “Staburadze”), AS “Brīvais vilnis”, SIA “Dona”, SIA “Rēzeknes gaļas kombināts” un AS “Lido” vadības pārstāvji.

Berlīnes „Zaļā nedēļa” ir pasaules lielākā un nozīmīgākā lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstāde, kuras laikā notiek daudzi politiski un profesionāli starptautiski pasākumi ministru un nozaru ekspertu līmenī. Berlīnes “Zaļajai nedēļai” 2015. gadā būs 80. jubileja. Savukārt Latvija 2015. gadā šajā izstādē piedalīsies 20. reizi. Latvijas uzņēmumi 20 gadu laikā izstādē ir veiksmīgi prezentējuši ražoto produkciju, kā arī demonstrējuši sasniegumus lauksaimniecībā, pārtikas produktu ražošanā un tehnoloģiju izmantošanā.

Berlīnes izstādē “Zaļā nedēļa” 2015. gadā piedalīsies vairāk nekā simts Latvijas uzņēmumu un saimniecību, kas plaši pārstāvēs gan Latvijas pārtikas produktu ražošanas nozari, gan tūrismu un mežsaimniecību.

Katru gadu Vācija izstādei “Zaļā nedēļa” izvēlas vienu partnervalsti, kas palīdz izstādes rīkotājiem SIA „Messe Berlin” izstādes organizēšanā. “Zaļās nedēļas” partnervalsts statusu 2015. gadā ieguva Latvija, tāpēc mūsu valstij šās izstādes laikā tiks pievērsta īpaša uzmanība. Šī būs laba iespēja turpināt iepazīstināt pasauli ar Latvijā ražoto pārtikas produkciju un atpūtas iespējām laukos, demonstrēt plašai starptautiskai publikai, ka Latvija ir skaista un viesmīlīga valsts.

Izstādi “Zaļā nedēļa” 2014. gadā kopumā apmeklēja gandrīz pusmiljons interesentu. No tiem 20 procentu bija nozaru tirdzniecības pārstāvji, kas nozīmē, ka katrs piektais izstādes apmeklētājs pārstāv tirgotājus, kas šajā izstādē meklē jaunus sadarbības partnerus – pārtikas produkcijas ražotājus. „Zaļā nedēļa” 2015. gadā notiks no 16. līdz 25. janvārim.