Zelta lauks Latvijā

DSC_2427 Šogad konkursam Zelta lauks Latvijā jau piektās sezonas noslēgums. Svētki mums un kompānijām, kas šo konkursu organizē un sezonas laikā vairākkārtīgi brauc lūkot Latvijas Zelta laukus. Svētki tiem saimniekiem, kas piedalās konkursā, rāda savus labākos laukus un cer – varbūt tieši mūsējais būs šī gada ZELTA LAUKS!

Mēs visi, kas piedalāmies konkursā un strādājam Latvijas lauksaimniecībai, mīlam šo zemi, mīlam šo darbu un ar lepnumu skatāmies citu veikumā.

Man ir patiess gandarījums par saimniecībām un to saimniekiem, kuri gadu no gada piedalās konkursā, lai gan galveno nomināciju katrā kultūrā piešķir tikai vienam. Manuprāt, katrs, kurš piedalās, jau ir konkursa uzvarētājs. Jo tikai kopīgā darbā veidojas komanda, kura var sasniegt labāko rezultātu.

Piecas sezonas ir atskaites punkts tālākai virzībai un izaugsmei. Sākums tālākam darbam ar apņemšanos kļūt vēl labākiem. Vēlu visiem turpināt iesākto. Mīlēt savu darbu un lepoties ar savu valsti! ESI SAIMNIEKS SAVĀ ZEMĒ®!

RIHARDS KRASTIŅŠ, 

Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai valdes priekšsēdētājs

Atskatoties uz 2014. gadu

Dalībnieki: z/s Irbītes, z/s Kotiņi, z/s Sprīdīši, z/s Jaunkalni, z/s Riekstiņi, z/s Rapšulauks, SIA Ruģi, z/s Kļaviņas, z/s Kadiķi MA, z/s Saslaukas, z/s Krastmaļi, z/s Ainava, SIA Palsa, SIA RIKK, SIA FITO AL, z/s Gaujas, z/s Terēņi, z/s Liepmuiža.

Zelta lauks 2014 vērtēšanas komisija maijā un jūlijā apbraukāja visus konkursa dalībniekus – saimniecības visā Latvijā.

Ņemot vērā dažādos laika apstākļus, gan laukus sagatavojot ziemāju sējai, gan ziemā, un protams, nevienmērīgo pavasari, konkursa organizatoriem bija sarežģīts uzdevums – vadoties no laukos redzētā, uzskaites lapās atzīmētā par kulšanas laikā pieņemtajiem paraugiem, novērtēt, kuri tad šogad būs Zelta lauki Latvijā – Zelta rapšu lauks 2014, Zelta kviešu lauks 2014 un šī gada jaunums konkursā – Zelta pupu lauks 2014.

Konkursa Zelta lauks 2014 noslēguma ceremonija novembrī pulcēja konkursa dalībniekus, organizatorus, īpašos viesus – iepriekšējo gadu konkursa laureātus un draugus, vienā no skaistākajām tikšanās vietām Latvijā – Rūmenes muižā.

Balvu Zelta rapšu lauks 2014 ieguva ZS Saslaukas.

Balvu “Zelta rapšu lauks 2014” ieguva ZS Saslaukas.

Pasākumā atskatījāmies uz piecos konkursa gados paveikto, kā arī sveicām šī gada laureātus, dāvinot speciāli šim pasākumam Bārbalas Gulbes veidotās dāvanas – stikla skulptūras ar kviešu, rapšu un pupu pildījumu! Sveicam ZS Krastmaļi, ZS Sprīdīši un ZS Saslaukas ar iegūtajām nominācijām!

Skanot mūzikai no MC orķestris, baudot gardos muižas piedāvātos ēdienus un torti, kas

pielāgota vairākām garšu sajūtām, sakām – uz tikšanos 2015. gada konkursa sezonā!

Balvu "Zelta kviešu lauks 2014" ieguva ZS Sprīdīši.

Balvu “Zelta kviešu lauks 2014” ieguva ZS Sprīdīši.

Balvu "Zelta pupu lauks 2014" ieguva ZS Krastmaļi.

Balvu “Zelta pupu lauks 2014” ieguva ZS Krastmaļi.