Vāciešiem labas atsauksmes par partnervalsts Latvijas plašo stendu izstādē „Zaļā nedēļa” Berlīnē

FLLA pēc ZM informācijas, FOTO: ZM

Starptautiskajā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādē “Zaļā nedēļa” Berlīnē, Vācijā, kas notika no 16. līdz 25. janvārim, Latvijai bija īpaši liels stends 650 kvadrātmetru platībā un, tikko izstāde tika atvērta apmeklētājiem, Latvijas stends bija ļaužu pilns – Latvijā ražotie pārtikas produkti un atpūtas iespējas interesēja gan vāciešus, gan Berlīnes viesus no citām valstīm.

Vācijas iedzīvotājiem, kas lielā skaitā apmeklēja Latvijas stendu, paticis tā plašums, daudzveidīgais un apmeklētājiem funkcionāli ērtais iekārtojums. Vāciešiem sevišķi paticis plašais Latvijā ražotās pārtikas produkcijas piedāvājums gan degustācijām, gan tirdzniecībai. Kā atzina daudzi stenda apmeklētāji, nevienas citas valsts stendā viņi nav sastapuši tik plašu un daudzveidīgu pārtikas produkcijas piedāvājumu.

Vairāki Latvijas pārtikas ražotāji izstādes laikā sākuši sarunas ar Vācijas veikalu ķēžu pārstāvjiem par iespējamo sadarbību, tai skaitā arī Vācijas uzņēmējiem bija interese par Latvijas uzņēmumiem, kas Latvijā ražo bioloģisko pārtikas produkciju – jogurtus, biezpienu u.tml.

Viens no izstādes apmeklētāju iecienītākajiem produktiem Latvijas stendā bija dzērvenes pūdercukurā, savukārt saldējumu klāstā vislabāk tika pirkti tie, kas ar smiltsērkšķu garšu. Populāra bija arī klasiskā rudzu rupjmaize un bērzu sulas. Kā ievēroja Latvijas stendā strādājošie, piemēram, gaļas produktu klāstā vāciešus vairāk interesēja pikanti un garšvielām bagāti pārtikas produkti.

Berlīnes “Zaļās nedēļas” laikā Latvijas stenda pieņemšanas mājā zemkopības ministram Jānim Dūklavam notika tikšanās ar 12 citu valstu (ES dalībvalstu un trešo valstu) lauksaimniecības ministriem, ar kuriem spriests gan par ES Kopējās lauksaimniecības politikas vienkāršošanu, lai tā kļūtu tiešāk mērķēta lauksaimnieku atbalstam, gan par ES kopīgo rīcību Krievijas embargo jautājumā, gan par Latvijas lauksaimnieku un pārtikas ražotāju eksporta palielināšanas iespējām uz citām valstīm, tajā skaitā Ķīnu. “Zaļās nedēļas” laikā Latvijas stenda pieņemšanas mājā Zemkopības ministrijas ekspertiem notikušas daudzas lietišķas tikšanās ar citu valstu augsta ranga politiķiem, amatpersonām un ekspertiem.

Berlīnes “Zaļajā nedēļā” Latviju pārstāvēja 106 uzņēmumi, zemnieku saimniecības un organizācijas. Latvijai kā Berlīnes “Zaļās nedēļas” partnervalstij izstādes laikā bija pievērsta īpaša uzmanība un laba iespēja turpināt iepazīstināt pasauli ar mūsu valstī ražoto pārtikas u.c. produkciju un atpūtas iespējām laukos.

Šeit trīs fotogalerijas par norisēm Latvijas stendā Berlīnes “Zaļajā nedēļā”:

FOTOGALERIJA 1

FOTOGALERIJA 2

FOTOGALERIJA 3