Starptautiskā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstāde Zaļā nedēļa Berlīnē 2015. gadā – Latvijas uzņēmumu iespēja parādīt sevi

Užavas alus stends izstādē Zaļā nedēļa 2009. gadā.

2015. gads Latvijas uzņēmumiem sāksies ar lielisku iespēju parādīt savus sasniegumus lauksaimniecībā, pārtikas produktu ražošanā un dažādu tehnoloģiju izmantošanā izstādē Zaļā nedēļa Vācijā, kur Latvija sevi prezentēs kā pasākuma partnervalsti.

Nākamajā gadā mūsu valsts svinēs savu 20. dalības gadadienu izstādē, līdz ar to ir vērts atskatīties vēsturē, kur atrodams veiksmes stāsts par pašmāju uzņēmumu, kas izstādi Zaļā nedēļa jau ir iepazinis klātienē.

SIA Zaksi ir pazīstams Latvijas iedzīvotājiem ar populāro Užavas alu, kas tiek ražots, izrādot cieņu ne tikai gatavajai produkcijai, bet arī Latvijas zemes nacionālajām tradīcijām. Jau vairākus gadus Užavas alus ir bijis izstādes Zaļā nedēļa dalībnieks, un ir cerības uzņēmuma stendu ieraudzīt arī 2015. gadā.

Lai izprastu izstādes izmērus, jānorāda, ka pagājušajā gadā, kad Užavas alus produkcija bija pieejama izstādē, tajā piedalījās ap 1600 dalībnieku no 60 valstīm, izstādi apmeklēja ap 415 000 cilvēku. Gribas ticēt, ka arī nākamā gada izstādes apmeklētāji varēs augstu novērtēt Latvijā gatavotā alus kvalitāti un izbaudīt to nesteidzoties, jo Latvijas kā izstādes Zaļā nedēļa partnervalsts vadmotīvs ir – Izbaudi Latviju nesteidzoties.

Nav noslēpums, ka mums patīk alus, jo vairāk – pašu mājās gatavots, kura ražošanā ievērotas senču koptās tradīcijas. Tieši tāds ir Užavas alus, kas savu dzimšanas dienu 1994. gadā saista ar Latvijas neatkarības atgūšanu. Divdesmit gadu pastāvēšanas laikā uzņēmums ir apliecinājis savu kvalitāti vietējā un reģionālajā tirgū, kā arī iezīmējis jaunu tradīciju – svētku, viesību un sarunu galda goda vietā celt Užavas alu.

Skatoties uz SIA Zaksi gūto pieredzi izstādē, var pieņemt, ka Zaļā nedēļa arī 2015. gadā pašmāju alus darītavām piedāvās jaunu izaicinājumu – nostiprināt savas pozīcijas citā alus cienītāju zemē – Vācijā.

2015. gadā izstāde notiks no 16. līdz 25. janvārim, un šajā laikā izstāžu apmeklētājiem no visām pasaules valstīm varēsim ar gandarījumu un lepnumu parādīt savu zemi un prezentēt Latvijā ražotos produktus.