Izstādē Zaļā nedēļa 2015. gadā Berlīnē Latvija dalīsies ar kaut ko īpašu

Foto: Valsts Prezidenta kanceleja, Andra Bērziņa vizīte SIA Dienvidi plus.

SIA Dienvidi plus ir Latvijas uzņēmums, kas 2000. gadā nolēma audzēt smiltsērkšķus un piedāvāt Latvijas un starptautiskajiem to sulu un citus no smiltsērkšķiem ražotus produktus. No 4 ha platības 2000. gadā uzņēmums ir izaudzis līdz 55 ha un katru gadu turpina palielināt savas platības. Ievērojamu daļu visas teritorijas – 37.4 ha aizņem bioloģiskā platība, kas ļauj ražot tādu bioloģiski sertificētu smiltsērkšķu produkciju kā ogas, tēja un sula.

Neskatoties uz to, ka pirmo labvēlīgo ražu vajadzēja gaidīt sešus gadus, jau 2006. gadā SIA Dienvidi plus jau popularizēja Latvijas produkciju starptautiskajā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādē Zaļā nedēļa Berlīnē. Uzņēmumam jau ir solīda pieredze šajās izstādēs – tas piedalījies izstādē Zaļā nedēļa 2007., 2008., 2009. un 2012. gadā. Tas liecina par visai veiksmīgu, stabilu un uz izaugsmi orientētu sadarbību, kas varētu turpināties arī 2015. gadā. Uzņēmuma veiksmīgā prakse it atspoguļota tā ambiciozajā misijā – būt par vadošo Latvijas ražotāju dabīgo produktu sektorā un iekarot ārvalstu tirgus ar Latvijā ražoto produkciju.

Valsts Prezidenta Andra Bērziņa vizīte 2009. gadā simboliski apliecināja uzņēmuma pareizo attīstības ceļu, lai kļūtu par vadošo ražotāju dabīgo produktu sektorā.

SIA Dienvidi plus pārstrādā vienīgi no saviem laukiem iegūtas ogas un piedāvā patiešām lielisku dabīgo produktu klāstu, kas ietver saldētas ogas, smiltsērkšķu vīnu, sulas, tējas, saldējumu un citus produktus. Uzņēmuma smiltsērkšķu – ābolu sulai piešķirtā kvalitātes zīme Zaļā karotīte runā pati par sevi.

Zaļā nedēļa 2015. gadā Berlīnē, kur Latvija prezentēs sevi kā izstādes partnervalsti, būs lieliskā iespēja ieinteresēt kopstenda viesus ar īpatnā produkta kvalitāti un tā labām īpašībām. Smiltsērkšķis veicina imūnsistēmas nostiprināšanos, atjauno ādu, uzlabo asinsriti, kā arī dabīgi atjauno enerģiju, kas noteikti būs nepieciešama izstādes apmeklētājiem. Lai gan izstādē Zaļā nedēļa Latvijas vadmotīvs ir Izbaudi Latviju nesteidzoties, viesiem nāksies patērēt daudz enerģijas, lai izstaigātu un izbaudītu Latvijas 650 m2 lielo stendu.

Zaļā nedēļa 2015. gadā notiks no 16. līdz 25. janvārim, kad varēsim ar gandarījumu un lepnumu iepazīstināt savu zemi un piedāvāt Latvijā ražotos produktus. Cerams, ka izstādes apmeklētāji īpaši novērtēs Latvijas produktus, kuru pamatā ir roku darbs, jo tieši cilvēciskais faktors ir SIA Dienvidi plus produkcijas pamatā.