Berlīnē iestāda Latvijā audzētu ozolu pirms janvārī plānotās izstādes „Zaļā nedēļa – 2015”

FLLA pēc ZM informācijas, FOTO: FLLA

Tieši mēnesi pirms izstādes „Zaļā nedēļa – 2015”, 17. decembrī, Vācijā izstāžu kompleksa Messe Berlin teritorijā Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Vācijā Elita Kuzma, Zemkopības ministrijas nozares padomnieks Briselē Aivars Lapiņš un nodibinājuma „Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai” valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš iestādīja ozolu. Latvijā audzētā ozola stādīšana Berlīnē iemūžina Latvijas kā partnervalsts dalību Starptautiskās lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstādē „Zaļā nedēļa” 2015. gadā, tādejādi simbolizējot ciešās Latvijas un Vācijas attiecības.

20141217_124254Sākot līdzdalību izstādes „Zaļā nedēļa – 2015” organizēšanā, Latvijai kā partnervalstij būs iespēja starptautiskā izstādē demonstrēt mūsu valstī ražoto plašo pārtikas produktu, meža produktu, amatniecības klāstu, kā arī daudzus izstādes apmeklētājus iepazīstināt ar lauku tūrisma iespējām Latvijā. „Lielākajai daļai Latvijas uzņēmumu, kas piedalīsies „Zaļajā nedēļā”, šī nebūs pirmā dalības reize, kas apliecina abpusēju interesi redzēt mūsu produkciju izstādē. Turklāt jāuzsver, ka 20 procenti no izstādes apmeklētājiem ir tirdzniecības pārstāvji. Tas nozīmē, ka katrs piektais izstādes apmeklētājs pārstāv tirgotājus, kas šajā izstādē meklē jaunus sadarbības partnerus – pārtikas produkcijas ražotājus. Tā ir laba iespēja Latvijas pārtikas ražotājiem atrast jaunus tirgus,” norāda A.Lapiņš.

Ozols izaudzēts akciju sabiedrības „Latvijas Valsts meži” Kalsnavas kokaudzētavā, 2007. gadā iesējot zīles, kas ievāktas no Kalsnavas arborētumā augoša ozola. Šobrīd ozola garums ir 2,15 m. Lai ozols izaugtu liels un varens, tam līdzi pūrā tiks dota Latvijas augsne, kas dos spēku iesakņoties Vācijas zemē. Šis ozols, kas nācis no Latvijas zemes, atgādinās par mūsu tautas sīkstumu, stiprumu, neatlaidību un darba tikumu. Tāpat ozols kā simbols tiks attēlots Latvijas stendā izstādes laikā.

Izstādes laikā, no 2015. gada 16. līdz 25. janvārim, Zemkopības ministrija sadarbībā ar nodibinājumu „Fonds Latvijas lauksaimniecība attīstībai”, SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” un Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūtu kopīgi organizēs vairākus pasākumus – produktu degustācijas un tirdzniecību, pakalpojumu demonstrēšanu un aktivitātes, kurās varēs piedalīties ikviens izstādes apmeklētājs.20141217_124516